︎

Vandr


book by Oldřich Malachta 

“It´s easy to give life for a friend, but it´s hard to find someone who is worth it.”

#bushcraft
#woodcraft
#skauts
#czechtramping

Olda´s book completes long-term project in which Malachta observes and photographs a phenomenon of tramping and its subculture like something very particular for Czech republic. Malachta was documenting activities of a few groups so that his project expands into sociology and themes like family, leisure activities or escaping mundane routine.

ISBN 978-80-906385-3-2
photography: Oldřich Malachta
design: Petr Bláha
|148x200 mm|95 pages|47photos|

/

Kniha o českých trampech a s trampy. Malachta skrze současnou fotografii přibližuje fenomén českého trampingu. Vandruje s nimi od jara do zimy a při tom je fotografuje. Je jedním z nich a trampování je pro něj zároveň i hřištěm, na kterém zkoumá různé vizuální strategie. Kombinuje tradiční portrét na střední formát, snapshotovou estetiku kinofilmu, ale po návratu domů pracuje s archivem i v ateliéru s nalezenými artefakty.

Tramping v roce 2018 oslavil kulatých sto let a za tu dobu jej nezlomily dokonce ani nejrůznější totalitní režimy. Trampové byli v hledáčku nacistů i komunistů. Paradoxně zažil tramping výrazný propad po Sametové revoluci, když se po pádu Železné opony otevřely nekonečné možnosti, ať už cestování nebo podnikání. Ani jedno trampingu příliš nepřálo. S nástupem internetu, chytrých telefonů a sociálních sítí se objevily obavy, že tramping definitivně zanikne. Naštěstí se tak nestalo a možná právě navzdory moderním technologiím získává tramping nové fanoušky z mladších generací, podobně jako se to děje s analogovou fotografií.

----------------------------------------------------

495,- Kč & poštovné v ČR zdarma

25 EUR & free Europe shipping

29 EUR & free Worldwide shipping

ceny jsou včetně DPH 10 %
price is 10% VAT inclusive

BFLMPSVZ Publishing 2020, all rights reserved©